Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

08
Тра

Ходові системи колісних тракторів

Ходова частина трактора МТЗ-80. Ведуче колесо складається із диска 2 (рис. 71), до якого спеціальними болтами приєднана маточина 1 з накладкою (вставкою) 9 і приварений обід 3 із змонтованою на ньому шиною 4. Для підвищення міцності до диска приварюють підсилювальне кільце 10. Призматична шпонка 7 і притягнута до маточини болтами, накладка 9 жорстко з’єднують маточину з піввіссю заднього моста.

Для зміни колії ведучих коліс у накладці розміщений регулювальний гвинт-черв’як 8, витки якого входять у зачеплення із зубчастою рейкою, нарізаною на півосі.

Щоб поліпшити зчеплення ведучих коліс з грунтом, до їх дисків кріплять болтами по два чавунних баластних вантажі 5. Для тривалої роботи трактора на транспортних роботах за добрих дорожніх умов вантажі можна знімати, щоб зменшити спрацювання шин.

Для підвищення тягово-зчіпних властивостей трактора при проведенні робіт на перезволожених грунтах до задніх ведучих коліс через проставки приєднують ще по одному ведучому колесу. Це не тільки збільшує зчеплення коліс з грунтом, але і зменшує ущільнення його, що шкідливо впливає на врожайність (здвоєні ведучі колеса можна встановлювати і на тракторах загального призначення).

Напрямні колеса трактора МТЗ-80 також складаються з обода і маточини. Вона прикріплена до диска 2 (рис. 71, б) спеціальними болтами 11.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим