Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

09
Тра

Ходові системи лісових гусеничних машин і с/г тракторів

На гусеничних тракторах застосовується переважно рамна конструкція кістяка (Т-150, Т-4А, ДТ-75В, ДТ-75МВ).

Зірочка 10 надає рух (перемотує) гусеничному ланцюгу, що і забезпечує рух трактора.

Гусеничний ланцюг 8 складається з ланок, з’єднаних шарнірно за допомогою пальців. Вона обгинає зірочку 10, що направляє колесо 3, опорні котки 11 і підтримувальні ролики 9 і утворює замкнутий контур.

Гусеничний рушій (рис. 1, а) поєднує ведучу зірочку 10, гусеничний ланцюг 8, опорні котки 11, що направляють колесо 3 з натяжним пристроєм і підтримувальні ролики 9.

Рис. 1. Схема  підвісок гусеничних тракторів:

а – еластична підвіска: 1 –  колінчата вісь; 2 — качани; 3 — направляюче колесо; 4 –  натяжний гвинт; 5 – натяжна гайка; 6 –  кулькова опора; 7 –  кронштейн; 8 –  гусеничний ланцюг; 9 –  підтримувальний ролик; 10 –  ведуча зірочка; 11 –  опорна ковзанка; 12 –  вісь опорної ковзанки; 13 –шарнір балансирної каретки; 14 – шарнір балансирів; 15 – внутрішній балансир; 16 – пружина балансирів підвіски; 17 – зовнішній балансир; 13 – гайка пружини натяжного пристрою; 19 –  пружина натяжного пристрою, що амортизує; б – напівтверда підвіска: 1 – задній шарнір підвіски; 2 – ведуча зірочка; 3 – гусеничний ланцюг; 4 – підтримувальний ролик; 5 – опорна ковзанка; 6 – рама гусеничного візка; 7 – направляюче  колесо; 8 – пружина натяжного пристрою; 9 – ресорний пристрій; в – робота напівтвердої підвіски з пластинчастою ресорою в момент переїзду трактора через перешкоду: 1 –  шарнір, що з’єднує раму трактора з ресорою; 2 –  рама трактора; 5 –  пластинчаста ресора: 4 –  гусеничний візок

Площа контакту гусеничного ланцюга з ґрунтом досить велика, тому вага трактора через опорні котки 11 розподіляється на значну поверхню, середній тиск на ґрунт невеликий, а зчеплення з ним добре. До того ж гусеничний ланцюг оснащений грунтозацепами і служить доріжкою для кочення по ній на котках кістяка трактора. Ролики 9 підтримують гусеничний ланцюг і охороняють його від бічного розгойдування під час руху трактора. Направляюче колесо 3 і натяжний пристрій призначені для правильного напрямку руху гусеничного ланцюга, його натягу й амортизації гусеничного рушія.

Гусеничний рушій працює в такий спосіб. Ведучий момент, прикладений до зірочок 10, що сидять на ведучих валах кінцевих передач, змушує гусеничні ланцюги 8 перемотуватися і розстелятися під опорними котками 11. При цьому виникаючі від взаємодії гусеничних ланцюгів 8 із ґрунтом дотичні реакції передаються кістяку і приводять трактор у рух, змушуючи опорні котки 11 перекочуватися по внутрішніх бігових доріжках ланцюга 8, як по рейках.

Гусеничний рушій має ряд переваг перед колісним, до числа яких відносяться високі зчіпні якості і прохідність, низький середній тиск на ґрунт, меншу витрату палива на одиницю виконаної роботи.

Разом з тим трактори з гусеничним рушієм уступають колісним за ваговими показниками, у швидкості руху й універсальності використання в сільськогосподарському виробництві. Плавність ходу, гарне зчеплення з ґрунтом і малий середній тиск на нього, само очистка гусеничних ланцюгів від залипання  бруду, менший шум — такі основні вимоги, пропоновані до гусеничних рушіїв.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим