Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

11
Тра

Конструктивні особливості КШМ двигунів

Кривошипно-шатунний механізм (КШМ) призначений для сприйняття тиску газів у циліндрах і для перетворення зворотно-поступального руху поршнів в обертальний рух колінчастого вала двигуна.

Взаємне розташування основних деталей кривошипно-шатунних механізмів сучасних автомобільних двигунів досить різноманітне. Найбільш розповсюджені схеми компонувань КШМ показані на рис. 2.4.

Рис. 2.4. Схеми кривошипно-шатунних механізмів

Широко поширені двигуни, у яких усі циліндри розташовані в один ряд. Такі двигуни називають однорядними (або скорочено рядними). При однорядних схемах розташування осі циліндрів можуть займати вертикальне положення (рис. 2.4 а).

Для зменшення габаритної висоти в деяких двигунах циліндри розташовують під кутом ? = 20…150° до вертикалі (рис. 2.4 б).

Існують також однорядні двигуни з горизонтальним розташуванням циліндрів (рис. 2.4 в).

Для скорочення габаритної довжини в багатоциліндрових двигунах циліндри найчастіше розташовують у два ряди, переважно під кутом 90° (рис. 2.4 г). Такі двигуни називають V -подібними. Останнім часом з’явилися V – подібні двигуни з розташуванням циліндрів під меншим кутом від 12° до 17°.

Відомі також двигуни з горизонтальним розташуванням циліндрів під кутом 180° (рис. 2.4 д). Такі двигуни називають опозитними. Їх поршні рухаються в протилежних напрямках і взаємно урівноважують сили інерції. Крім того, опозитні двигуни зручно розміщати під підлогою кузова (наприклад, в автобусах).

У двигунів деяких фірм циліндри розташовані у три ряди. Ці двигуни називають W -подібними. Незважаючи на підвищену складність конструкції, такі двигуни дуже компактні.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим