Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

27
Тра

Робота карбюратора і його дозуючих систем. Обмежувач частоти обертів

Процес приготування пальної суміші називають карбюрацією, а прилад, в якому цей процес здійснюється, карбюратором.

Найпростіший карбюратор не може змінювати склад пальної суміші в залежності від різних режимів роботи двигуна. Для цього в конструкцію сучасного карбюратора включені наступні додаткові пристрої: пускове; система холостого ходу; головний дозуючий пристрій, що забезпечує на широкому діапазоні середніх навантажень сталість збідненого (економічного) складу суміші; економайзер – для збагачення суміші в режимі великих навантажень (подача додаткової кількості палива в змішувальну камеру).

Бензин – рідке паливо, що легко випаровується , яке добувають із нафти прямою прегонкою або крекінгом.

Двигун може розвивати максимальну потужність лише за умови, що бензин має певні характеристики і властивості, основні з яких: питома теплота згоряння, випарність, схильність до детонації. Крім того бензин не повинен спричиняти корозію металу  й має зберігати свою початкову якість тривалий час без змін.

Автомобільні бензини діляться на літні і зимові. Останні містять збільшену кількість фракцій, які легко випаровуються, що поліпшує умови пуску.

Бензин маркується літерно-цифровими індексами. Марки застосовуваних автомобільних бензинів: А-72, А-76, А-92, АИ-93, АИ-98 (літера „А” означає, що бензин автомобільний; цифри відповідають найменшому октановому числу бензину, визначеному моторним методом; літера „И” вказує на те, що октанове число визначено дослідним методом).

Октанове число характеризує детонаційну стійкість бензину.

Для визначення октанового числа бензину його порівнюють із сумішшю двох палив: іззоктану й гептану.

Ізооктан слабо детонує, й для нього октанове число умовно беруть за 100. Гептан сильно детонує, й для нього октанове число взято за 0.

Якщо суміш складається  з 76% ізооктану та 24% гептану, то за детонаційними властивостями октанове число такого бензину дорівнює 76. Чим вище октанове число бензину, тим менша ймовірність детонацій.

Для повного згоряння 1кг бензину треба 15 кг повітря. Суміш такого складу називається нормальною. Збіднена пальна суміш містить на 1 кг бензину 15-17 кг повітря. Бідна пальна суміш має в своєму складі понад 17 кг повітря на 1 кг бензину. Збагачена пальна суміш містить 13-15 кг повітря, багата пальна суміш на 1 кг бензину має менше ніж 13 кг повітря.

Для нормальної роботи двигуна на різних режимах потрібно мати різний склад пальної суміші:

Під час пуску холодного двигуна – багата пальна суміш

На холостому ходу – збагачена

На середніх навантаженнях – збіднена

На повних навантаженнях – збагачена

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим