Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

03
Жов

Перспективні космічні метали

Метали – найкращі і головні конструкційні матеріали для виробів космічної індустрії, їх маса складає більше ніж 90 % від інших матеріалів. Останнім часом розроблено нове покоління алюмінієвих сплавів, котрі легуються літієм і скандієм. Ця заміна традиційних сплавів дозволить знизити масу вузлів космічних апаратів до 30 %.

Перспективні рішення у виробництві нових металів повинні забезпечити якісно новий клас конструкційних матеріалів – інтерметалів. Це так звані сполуки титан – алюміній, алюміній – нікель. Ці сплави мають малу щільність і високу жароміцність, володіють високими характеристиками корозійної стійкості, зносостійкості і жаростійкості.

Розроблюваний в даний час титановий сплав, по технологічності в машинобудуванні повинен буди рівноцінним неіржавіючій сталі. Сплав не окислюватиметься при нагріванні до 900 °С. Сплав буде придатним в широкому інтервалі температур. Він відкриває широченні можливості для використання титану в космічному машинобудуванні замість неіржавіючих сталей.

Підвищення міцності металів традиційними методами, на даний момент не може бути перспективним новітнім методом. Теперішні сплави містять велику кількість дорогих металів, в наслідок чого підвищується їхня вартість. Для розробки міцних конструкційних металів на основі інтерметалів найбільше цікавлять нас такі системи: титан – алюміній, нікель – алюміній, а також залізо – хром – алюміній.

Інтерметали по своїй хімічній структурі знаходяться між металами і керамікою. В них присутня дуже складна кристалічна структура, що і визначає їхні унікальні властивості – високу жароміцність і жаростійкість, високу корозійну стійкість, а також вони характерні високою зносостійкістю. Інтерметали мають низьку щільність.

Весь комплекс властивостей цих новітніх матеріалів повинен зробити надзвичайний вплив на ті області промисловості які займаються космічним машинобудуванням.

Якщо Вас зацікавила інформація про космос, астрономію і галактики, то рекомендую відвідати сайт www.oldspace.ru.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим