Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

07
Гру

Кряжування стовбурів круглопилковими верстатами і кряжувальними лініями

Розкряжування хлистів може здійснюватися по декількох технологічних варіантах:

1. Хлист переміщається в подовжньому напрямі, нерухомий ріжучий орган періодично включається і перерізує хлист в заданому перетині. За таким принципом побудовані сучасні напівавтоматичні лінії.

2. Хлисти переміщаються в поперечному напрямі і насуваються на систему пил, які майже одночасно розрізають хлисти на сортименти. За такою технологією працюють слешери і тримери.

3. Групове розкряжування, коли ріжучий орган перерізує відразу не один хлист, а цілий пакет їх.

4. Уздовж нерухомого хлиста переміщається ріжучий орган. Цей принцип лежить в основі розкряжування хлистів на обробній естакаді електропилами.

При розкряжуванні за першим і четвертим принципами досягається раціональне розкряжування з урахуванням розмірів, пороків і породи кожного хлиста і отриманням найбільшого виходу цінних і найбільш потрібних ділових сортиментів. Основна мета другого і третього принципів – отримання найвищої продуктивності. Вони застосовні при знеособленому методі розкряжування, тобто розкряжуванню хлистів на задані розміри без урахування особливостей окремих хлистів.

Лінія ЛО-15С оснащена маніпулятором для подачі хлистів, блоком для оброблення вершинної частини хлистів, у неї змінений стіл обміру довжин.

Основною перевагою розкряжувальних агрегатів з поперечною подачею хлистів є значно вища продуктивність, яку можна отримати на них в порівнянні з лініями, заснованими на подовжній подачі. Досягається це тим, що хлисти, переміщаючись один за іншим в поперечному напрямі, насуваються відразу на дещо пил.

У тому випадку, коли положення пил щодо один одного залишається постійним (такі установки називаються слешерами), всі хлисти розкряжовуються за однією і тією ж програмою – вони розрізають на відрізки, довжина яких рівна відстані між пилами. Так, якщо відстань між першою і другою пилою складає 6,5, а між другою і третьою – 4,5 м, то у всіх хлистів перша колода матиме довжину 6,5 м, друге – 4,5 м. Таке розкряжування не відповідає принципу раціонального розкряжування хлистів.

Цей недолік в значній мірі усувається, якщо є такий набір пил, які залежно від особливостей кожного хлиста можна вводити в роботу в різних комбінаціях або положення яких можна варіювати за рахунок їх осьових переміщень. Такі установки називаються тримерами.

Принцип групового розкряжування полягає в тому, що під разкряжувальний агрегат подаються не окремі хлисти, а відразу цілий пакет. На цьому ж принципі заснована і групове очищення дерев від суччя (на установках МСГ-3) і поєднання цих принципів може дати великий ефект. Групове розкряжування може дати дуже високу продуктивність, проте тут враховуються особливості не окремих хлистів, а всього пакету, який формується на лісосіці, як правило, з дерев, заздалегідь підсортованих по групах розмірів і порід.

На багатьох нижніх складах хлисти розкряжовуються ще електропилами. Розкряжування хлистів електропилами не є здійсненій, оскільки включає багато ручних прийомів (розтягування хлистів, розмітку, перенесення пили, відкачування сортиментів і ін.); тому вона послідовно замінюється розглянутими вище способами розкряжування.

Для розкряжування хлистів влаштовують розвантажувальний-обробні естакади, які можуть бути одиничними, здвоєними і строєними по довжині залежно від вантажообігу складу. Естакада має довжину 25-30 м, ширину 15-25 м; на ній укладають суцільний настил, поверхні додають ухил 3-4°, у бік сортувального шляху. Для зручності переміщення хлистів і сортиментів на естакаді через кожні 2-2,5 м укладають лежні, на яких зверху нашивають залізні смуги.

Пачку хлистів розділяють за допомогою канатів, пропущених упоперек естакади. Для прибирання відходів в настилі роблять люки, через які відходи потрапляють на транспортер або у вагонетки. По сторонах естакади встановлюють стовпи; на канат, натягнутий між ними, навішують ковзаючі кільця, на яких укріплений пильний кабель. На цих же стовпах укріплюють освітлювальну арматуру.

Хлисти, що поступили на майданчик, розмічає бракер або робочий-розмітник, обізнаний стандарти. У місцях різу робиться мітка, по ній розкряжувальник електричною пилою робить різи.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим