Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

07
Гру

Сортування лісоматеріалів на нижньому складі

Сортименти, отримані при розкряжуванні хлистів, маркірують і сортують. На різних складах дріб сортування різний. На прирейкових вона більша, тут лісоматеріали сортують за призначенням, породам, довжинам, сортам і товщині. На надрічкових складах із сплавом плоту лісоматеріали сортують по сортиментах і породах. Іноді сортування на таких складах проводять на воді, тому спочатку при сухопутному сортуванні виділяють лише три-чотири групи. На надрічкових складах лісоматеріали, як правило, сортують на ділові (окремо хвойні і листя), спецсортименти і дрова. Іноді на таких складах процес сортування ще більш спрощується: виділяються тільки листяні лісоматеріали.

По відношенню до обробного майданчика штабелю розташовують залежно від кількісного виходу сортиментів. Сортименти, що отримуються в найбільшій кількості (пиловочник, будівельна колода і ін.), мають в своєму розпорядженні ближче до естакади, і, навпаки, сортименти (резонансна ялина і ін.), що рідко зустрічаються, укладають у видалені штабелю.

Сортування колод проводиться за допомогою подовжніх транспортерів, тобто машин безперервного транспортера із замкнутим тяговим пристроєм (ланцюгом). Подовжній транспортер складається з естакади, круглоланкового ланцюга, що калібрується, із захватними пристосуваннями (траверсами), що направляють, провідної і відомої зірочок з натяжними пристосуваннями, електродвигунів з редуктором.

Завантаження і розвантаження транспортера сортиментами проводиться без зупинки його.

Звичайний транспортер (наприклад, Б-22У-1) виконує лише першу частину сортування – він переміщає колоди від обробного майданчика до штабелів. Потім колоди потрібно скинути з транспортера в накопичувачі, причому кожна колода повинна бути скинута в той накопичувач, який відведений для даного сортименту, сорту і розміру. При ручному виконанні ця операція вимагає великого числа робочих, вона важка фізично і небезпечна. Тому заміна ручного скидання механічним, а тим більше автоматичним є дуже важливим завданням.

В даний час на багатьох нижніх складах працюють сортувальні транспортери з автоматичними скидувачами. Серійно випускаються транспортери ТС-7 з гравітаційним скидаючим пристроєм (ГСУ), в комплект транспортера входить пристрій (наприклад, УУС-2М), що також управляє, за допомогою якого здійснюється управління транспортером.

Серійно випускається також транспортер ТС-30, який принципово не відрізняється від транспортера ТС-7. Транспортер призначений для сортування крупномірної деревини, тому у нього посилені траверси і декілька змінений механізм скидання.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим