Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

10
Січ

Проект технологічного обладнання для трелювального трактора з детальним розробленням стрілового механізму

Вступ

1. Складання лісотехнічних вимог

2. Розробка технічного завдання на проектування стрілового механізму трелювального трактора

3. Аналітичний огляд прототипних конструкцій

4. Встановлення базових проектних параметрів проектованого обладнання (габаритні розміри відносно базових моделей, для яких проектується обладнання або додаткових проектних розмірів для встановлення зони роботи і ін.)

5. Розробка компонувально-кінематичної схеми проектованого обладнання (обгрунтування основних параметрів конструкції, розрахунку на функціонування з певним предметом праці)

6. Теоретичне обгрунтування параметрів конструкції:

– встановлення технологічних навантажень в конструкції;

– силовий аналіз конструкції (складових конструктивних елементів);

– визначення розмірів конструктивних елементів;

– розрахунок параметрів приводів конструкції і привідних вузлів (проектованих пристроїв);

– обґрунтування і вибір стандартних елементів конструкції;

– перевірочні розрахунки конструктивних елементів

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Стислий анонс курсового проекту

1.1. Призначення і місце в системі машин

Даний механізм призначений для переміщення деревної сировини на рубках головного користування від місця звалювання дерев до місця відвантажування або складування.

Працює дане обладнання в системі машин яка використовується згідно лісоскладських умов на рубках головного або проміжного користування.

1.2. Зона застосування проектованого обладнання

Проектоване обладнання може використовувати в районах із середньою максимальною температурою +35 і мінімальною -25 і пагорбистих умовах із максимальним ухилом місцевості до 22° переважно на сухих дренованих грунтах.

1.5 Вимоги до надійності проектованої техніки і її технологічності

Проектована техніка має відповідати умовам експлуатації таким щоб проміжок часу між капітальними ремонтами становив 3840 мото-годин роботи. Безвідмовна робота окремих вузлів при максимальні та мінімальній температури при максимальному навантажені на робочий орган і елементи конструкції згідно технічної характеристики.

1.7 Естетичні і ергономічні вимоги та вимоги до транспортування і зберігання виробу

Проектоване обладнання має фарбуватись у жовтий колір з вказаними необхідними позначеннями, конструйоване обладнання має забезпечити комфортні умови праці оператора фарби морозостійкі, термостійкі, корозійні властивості окремі вузли і деталі мають бути в окремих контейнерах з умовним позначенням. При транспортуванні забезпечити максимальне уникнення ударних навантажень. Контейнери з проектованим обладнанням слід зберігати в закритих приміщеннях з вологістю 70%, захищених від атмосферних опадів. Зберігати протягом 10 років

1.8. Економічні вимоги

Вартість проектованого технологічного обладнання (стріловий механізм) до трелювального трактора повинна становити від 27 до 34 тис. грн. Терміни окупності: 6-9 років, в залежності від режимів роботи обладнання і ситуації на світовому валютному ринку. Вартість машино-зміни – 80 – 100 грн.

Кількість обслуговуючого персоналу – 1 чоловік.

4. Розрахунок основних проектних параметрів маніпулятора

Розрахунок проектних параметрів маніпулятора для трьох випадків компонування.

Визначивши проектні параметри маніпулятора і його компонування на машині, побудуємо робочу зону для оцінки функціональних обмежень і задоволення заданим технічним умовам.

Для шарнірно-зчленованого маніпулятора границі руху точки в його площині представляють собою кола. Спочатку повертається рукоять щодо шарніра її з’єднання із стрілою, а потім повертається маніпулятор разом із стрілою щодо шарніра сполучення стріли з колоною, далі рух триває до деякого положення, визначеного ходом штока гідроциліндра, стріла фіксується в цьому нижньому крайньому положенні і відбувається зворотний поворот рукояті. Нарешті, переміщаючи рукоять у вихідне положення, здійснюється поворот стріли разом зі складеною рукояттю. В результаті утворюється замкнута границя області, будь-яка точка якої досяжна для кінця маніпулятора. Повертаючи побудовану заштриховану область навколо осі поворотної колони на допустимі кути, отримуємо робочу зону в просторі.

6. Розрахунок навантаження маніпулятора

Навантаження на маніпулятор зумовлено силами тяжіння стріли, рукояті, робочого органу, силами взаємодії робочого органу з предметом праці, а також управляючими силами, що створюються гідроциліндрами.

Для трелювальних тракторів встановлюються такі розрахункові випадки навантаження маніпулятора: підйом дерева за комель на максимальному вильоті, підтягування дерева.

Під час виконання курсового проекту з дисципліни “Проектування технологічного обладнання” студентом були складені лісотехнічні вимоги на проектування стрілового механізму, було розроблено блок-структуру технічного завдання на проектування стрілового механізму трелювального трактора.

Ви можете завантажити даний курсовий проект повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим