Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

02
Січ

Реєструвальні прилади

Механічний спосіб запису, що реалізується за допомогою самописців, дає змогу одночасно реєструвати до 9 сигналів за точності 1-2 % в діапазоні частоти 0-15 Гц.

Перо самописця закріплене на дугоподібному тримачі, що дає змогу записувати процес у прямокутній системі координат. Якщо перо закріплюють на рамці за допомогою важеля, то використовують стрічку, яка розграфлена коловими дугами.

Осцилографічний спосіб запису за допомогою світлопроменевих осцилографів дає змогу на кожному з них реєструвати до 36 сигналів одночасно в діапазоні частот 0-15 кГц за найбільшої чутливості гальванометра 3мм/мкА.

Самописці та осцилографи, як засоби реєстрації, не завжди задовольняють експериментаторів. Вони не можуть працювати в умовах вібрації, забезпечують невеликий час реєстрації на одній стрічці. Окрім того, самописці працюють тільки за низької частоти процесу, а осцилографи потребують прямого фотохімічного процесу для проявлення осцилограм.

Експериментаторів часто не задовольняє також їх точність внаслідок формації паперу під час запису чи в процесі зберігання та невелику роздільну здатність, коли записується велика кількість сигналів на одну стрічку. Однак вони дають змогу швидко проглянути записану інформацію, що вигідно вирізняє їх серед інших технічних засобів реєстрації.

Магнітний спосіб запису передбачає безпосередній запис електричних сигналів від давачів на магнітні носії: стрічку, жорсткі або гнучкі диски, барабани тощо.

Перевагами магнітного способу запису вимірювальної інформації є:

• можливість одночасної реєстрації великого обсягу інформації за невеликих маси та габаритів апаратури;

• можливість дублювання записів найважливіших параметрів під час проведення одноразових експериментів;

• реєстрація сигналів в широкому діапазоні частот від 0 до 200 кГц;

• велика швидкість введення інформації з магнітного носія в спеціальні обчислювальні пристрої (ЕОМ, аналізатори спектра, корелятори тощо) для подальшого опрацювання;

• можливість багаторазового зчитування записаного на магнітний носій сигналу без погіршення якості запису:

• можливість тривалого зберігання магнітного носія без втрати якості записаної інформації.

Ці переваги дають змогу повсюдно застосовувати магнітний спосіб реєстрації, особливо в тих областях науки і техніки, де треба записувати і опрацьовувати великі обсяги експериментальної інформації.

Електронним осцилографом можна вимірювати напругу, струм і опір щічного кола, частоту та фазу періодичних процесів, тривалість імпульсні головними перевагами електронного осцилографа, порівняно з іншими реєструвальними приладами, є надзвичайно мале споживання енергії від давача та можливість досліджувати високочастотні періодичні процеси й коливальні неперіодичні явища.

Під час вибору реєструвальних приладів, окрім наведених параметрів враховують: умови проведення вимірювань, потрібну точність реєстрації, складність опрацювання записів, можливість дублювання, багаторазового читання та тривалого зберігання інформації без втрати якості, витрату матеріалів можливість передачі інформації на відстань тощо.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим