Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

01
Жов

Лекція 15. Передатні функції та АЧХ коливань. Розрахунок випадкових вертикальних коливань і показники оцінки плавності руху СМЛ

Якщо мікропропрофіль поверхні (зовнішнє збурення коливань) є детермінованою функцією, то і вертикальні коливання мас СЛМ будуть детермінованими функціями.

Якщо мікропропрофіль поверхні випадковий процес, то вертикальні коливання мас СЛМ будуть випадковими функціями

Передатні функції та АЧХ коливань

Аналітичне розв’язування диференційних рівнянь вертикальних коливань розрахункових моделей СЛМ з багатьма ступенями вільності є трудомістким, а коли розглядати випадковий мікропрофіль – практично неможливим.

Потужним математичним апаратом для розрахунків випадкових процесів у динамічних системах є частотні методи, які ґрунтуються на використанні таких динамічних характеристик, як передатні функції та амплітудно-частотні характеристики системи.

Для ілюстрації методики розрахунку передатної функції розглянемо найпростішу динамічну модель вертикальних коливань маси m передньої частини колісної машини без підвіски, коливання якої вважаємо незалежними від коливань задньої частини.

Амплітудно-частотна характеристика – це залежність амплітуди усталених вимушених коливань відповідної маси від частоти зовнішнього синусоїдального збурення з одиничною амплітудою.

За допомогою АЧХ та відомої спектральної щільності мікропрофіля легко розрахувати спектральної щільності випадкових коливань, швидкостей та пришвидшень коливань машини

Завантажити лекцію повністю можна тут.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим