Чер
Установки для поперечного розпилювання деревини
Напівавтоматичні установки призначені для повної механізації процесу кряжування стовбурної деревини.
Переваги: Висока продуктивність. Повністю механізований процес починаючи від подачі стовбура в установку і до операцій скирдування сортиментів. Занята менша кількість людей.
– механізм подачі стовбура на подаючий механізм
– механізм поздовжнього переміщення стовбура
– механізм різання
– механізм відміру довжини
– механізм скирдування сортиментів
– механізм керування
Марки напівавтоматичних установок: ЛО-15С; ЛО-15А; ЛО-68; МР-8; АПЛ-1; ЛО-65; ЛО-62; ЛО-67; ПЛХ-ЗАС; ЛО-68; ЛО-30.
Поперечне розпилювання стовбурів на сортименти називається кряжуванням, поперечне розпилювання довгих круглих лісоматеріалів на короткі відрізки називають також обробленням довгоміру на короткомір.
Об’єктом праці в цьому випадку є стовбур і довгомір, що характеризуються геометричними розмірами, формою, кривизною, збіжністю, діаметром і рядом інших параметрів.
Кряжування стовбурів і оброблення сортиментного довгоміру необхідно вести з точністю, що допускається ДСТ. Допуски довжин сортиментів, що відпилюються, при кряжуванні стовбурів не повинні перевищувати 5 см, а при обробленні довгоміру на короткомір ±2 см. Існують чотири методи розкрою стовбурів: індивідуальний, програмний, знеокремлений і груповий.
При індивідуальному методі кряжування моторист електро- чи бензопили або оператор напівавтоматичної лінії візуально оглядаючи, оцінює кожен стовбур, і візуально розкроює його на сортименти з урахуванням вад для одержання з нього колод високої якості і виконання сортиментного плану підприємства. У цьому випадку оператор дає послідовно замовлення на довжину кожного відрізка, що відпилюється. Продуктивність при цьому способі кряжування обмежена. При програмному методі розкрою стовбурів оператор також візууально оцінює якість стовбура і відразу вибирає і замовляє програму розкрою на весь стовбур. При цьому всі пропили, як правило, здійснюються водночас.
При знеокремленому методі розкрою всі стовбури кряжують на відрізки постійної довжини незалежно від їхніх розмірів і якості.
При груповому способі кряжують водночас кілька стовбурів (пачку стовбурів) і в результаті кожного пропилу одержують кілька Відрізків однакової довжини. При цьому методі розміри і якість окремих стовбурів при виборі довжин відрізків, що відпилюються, враховані бути не можуть, тобто використовується знеокремлений метод розкрою.
Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.