Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

16
Лют

Лекція 31. Розрахунок деталей проектованої СЛМ на витривалість при стаціонарному і нестаціонарному режимах навантаження

Методика розрахунку деталі на витривалість при стаціонарному режимі навантаження

Запас міцності деталі при стаціонарному режимі визначають як відношення границі витривалості деталі до максимальної напруги циклу навантаження.

Границі витривалості залежать не лише від матеріалу, але й від асиметричності циклу навантаження, розмірів деталі, наявності концентраторів напружень, якості обробки поверхні тощо.

Границею витривалості називають найбільше значення максимальної напруги циклу, яке ще не викликає руйнування деталі навіть для необмеженої кількості змін циклів навантаження. Слід розрізняти границю витривалості деталі та границю витривалості зразка матеріалу.

Для розрахунку деталей на витривалість деталей, що сприймають стаціонарні і нестаціонарні режими навантаження, часто користуються одними й тими ж формулами.

Якщо конструкція проектованої машини є принципово новою, або передбачуються її використовувати у маловивчених умовах, то вказаний метод розрахунку є ненадійним.

Розрахунок деталей на витривалість при нестаціонарному режимі навантаження

Загальну кількість циклів можна обчислити, якщо відома середня частота і тривалість дії змінних навантажень у важких умовах роботи машини за весь час експлуатації. Це вимагає знання характеристик експлуатаційних умов і визначення співвідношень між тривалістю використання машини у різних умовах.

Завантажити лекцію повністю можна тут.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим