Кві
Лісоекологічні стаціонари університету
Університет створив мережу лісоекологічних стаціонарів, на яких ведуться дослідження та моніторинг стану лісових насаджень, організується практика студентів.
Розташування стаціонарів в різних природних зонах дає змогу розширити уявлення студентів щодо характеру поширення лісової рослинності, особливостей росту різних порід у різних природних зонах. Окрім того, лісоекологічні стаціонари є прекрасною базою для оздоровлення студентів і співробітників університету.
Лісоекологічний стаціонар “Східниця” розташований в смерековому лісі, над яром з трьома джерелами мінеральних вод. Стаціонар має дерев’яний будинок та дві колиби, де одночасно можуть проживати 26 осіб. На стаціонарі закладено низку пробних площ з метою дослідження впливу рекреаційних навантажень на ріст і розвиток смерекових і ялицевих деревостанів у зоні обмеженого лісокористування.
Лісоекологічний стаціонар “Моршин” розташований у парковій зоні м. Моршин. На ньому можуть одночасно працювати 50 осіб.
Науково-дослідна робота спрямована на дослідження структури та особливостей росту букових та дубових деревостанів Прикарпаття. Студенти і науковці проводять комплексні гідравлічні, лісівничі й екологічні дослідження в районі лісопаркової зони, інтенсивних рекреаційних навантажень на листяні ліси.
“Шацьк” – науково-навчальна лісоекологічна лабораторія, розташована на березі озера Пісочне, в межах природного парку “Шацькі озера”. У приміщеннях лабораторії одночасно можуть проживати і працювати 50 осіб.
Під час практики студенти вивчають особливості будови лісових насаджень, ґрунтів та водного режиму Полісся. Наукова діяльність лабораторії спрямована на дослідження особливостей росту соснових насаджень в бідних та відносно бідних лісорослинних умовах різної зволоженості від дуже сухих до мокрих. Окремим питанням є вивчення впливу осушувальної меліорації на стан та розвиток лісової рослинності та збереження біорізноманіття.
Оздоровчо-спортивний табір “Лісотехнік” розташований на березі Чорного моря в селі Рибаківка Миколаївської області. Табір заснований в 1964 р. і здатний прийняти за одну зміну 300 осіб. Крім організації відпочинку, на території табору проводяться тривалі наукові дослідження з питань розвитку деревної рослинності в умовах Причорномор’я.