Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

16
Кві

Лісоекологічні стаціонари університету

Університет створив мережу лісоекологічних стаціонарів, на яких ведуться дослідження та моніторинг стану лісових насаджень, організується практика студентів.

Розташування стаціонарів в різних природних зонах дає змогу розширити уявлення студентів щодо характеру поширення лісової рослинності, особливостей росту різних порід у різних природних зонах. Окрім того, лісоекологічні стаціонари є прекрасною базою для оздоровлення студентів і співробітників університету.

Лісоекологічний стаціонар “Східниця” розташований в смерековому лісі, над яром з трьома джерелами мінеральних вод. Стаціонар має дерев’яний будинок та дві колиби, де одночасно можуть проживати 26 осіб. На стаціонарі закладено низку пробних площ з метою дослідження впливу рекреаційних навантажень на ріст і розвиток смерекових і ялицевих деревостанів у зоні обмеженого лісокористування.

Лісоекологічний стаціонар “Моршин” розташований у парковій зоні м. Моршин. На ньому можуть одночасно працювати 50 осіб.

Науково-дослідна робота спрямована на дослідження структури та особливостей росту букових та дубових деревостанів Прикарпаття. Студенти і науковці проводять комплексні гідравлічні, лісівничі й екологічні дослідження в районі лісопаркової зони, інтенсивних рекреаційних навантажень на листяні ліси.

“Шацьк” – науково-навчальна лісоекологічна лабораторія, розташована на березі озера Пісочне, в межах природного парку “Шацькі озера”. У приміщеннях лабораторії одночасно можуть проживати і працювати 50 осіб.

Під час практики студенти вивчають особливості будови лісових насаджень, ґрунтів та водного режиму Полісся. Наукова діяльність лабораторії спрямована на дослідження особливостей росту соснових насаджень в бідних та відносно бідних лісорослинних умовах різної зволоженості від дуже сухих до мокрих. Окремим питанням є вивчення впливу осушувальної меліорації на стан та розвиток лісової рослинності та збереження біорізноманіття.

Оздоровчо-спортивний табір “Лісотехнік” розташований на березі Чорного моря в селі Рибаківка Миколаївської області. Табір заснований в 1964 р. і здатний прийняти за одну зміну 300 осіб. Крім організації відпочинку, на території табору проводяться тривалі наукові дослідження з питань розвитку деревної рослинності в умовах Причорномор’я.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим