Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

25
Кві

Товариство “Просвіта”

Осередок Товариства “Просвіта” було створено у Львівському лісотехнічному інституті восени 1988 р., тобто одразу після відновлення роботи Товариства у червні 1988 р. Першим головою осередку Товариства української мови “Просвіта” (такою була на той час офіційна назва організації) став Г.З.Чопик.

У цей період товариство проводило активну боротьбу за утвердження в університеті української мови як основної мови викладання та діловодства, члени товариства брали активну участь у загальноукраїнських акціях, спрямованих на відродження української культури та відновлення української державності.

У 1991 р. головою осередку було обрано доцента кафедри прикладної механіки Я.О.Лика, який очолював “Просвіту” до 2002 р. За цей період Товариство активізувало роботу у сфері культури, проводило відзначення Шевченківських днів, Днів матері, Свята рідної мови, вшанування визначних дат, подій в історії, культурі, духовному житті України.

З 2002 р. осередок очолив доц. кафедри соціології та культурології Н.М. Дуда.

У 2003 р. університетський осередок підтримав ініціативу Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка про спорудження Кобзаревої церкви біля Чернечої гори і звернувся до студентів, викладачів та співробітників із закликом зробити пожертву на спорудження храму, що має стати символом єдності українців усього світу. На цей заклик відгукнулося сотні людей – студентами та співробітниками нашого університету було зібрано і перераховано у фонд будівництва Тарасової церкви понад дві з половиною тис. грн.

Просвітяни університету беруть активну участь в міських та обласних заходах Товариства: проведенні мистецько-культурних свят, літературних вечорів, виставок, презентацій, різноманітних громадських акцій тощо.

У грудні 2003 р. за вагомий внесок у просвітницьку діяльність та з нагоди 135-ї річниці створення Товариства, просвітяни УкрДЛТУ були відзначені грамотою Львівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства ім. Тараса Шевченка “Просвіта”.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим