Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

01
Лип

Трелювальні трактори

Трактори, вживані на лісосічних роботах, підрозділяються за типом ходових опор, призначенням і устаткуванням для формування переміщуваної пачки лісоматеріалів. За типом ходових опор трелювальні трактори бувають гусеничні і колісні, а за призначенням – спеціальні і трактори загального призначення.

Трактори загального призначення (Т-130Г) не мають устаткування для формування пачки лісоматеріалів і переміщають її волоком. На відміну від них спеціальні трелювальні трактори мають різне навісне устаткування для формування пачки і переміщають її в напівзануреному або напівпідвісному положенні. Залежно від виду цього устаткування спеціальні трелювальні трактори підрозділяються на три типи: з чокерним устаткуванням, маніпулятором і кліщовим захопленням. Ходова частина цих тракторів в порівнянні з ходовою частиною тракторів загального призначення еластичніша і більш пристосована до подолання різних перешкод у вигляді пнів, каменів і вітролому.

Трелювальні трактори з чокерним устаткуванням. Перший в світі спеціальний гусеничний трелювальний трактор КТ-12 був створений в СРСР в 1947 р. В даний час на лісосічних роботах застосовуються трелювальні трактори з чокерним устаткуванням ТТ-4М, ТДТ-55А. Навісне устаткування таких тракторів включає лебідку, вантажний щит і комплект чокерів.

Трелювальні трактори з маніпулятором. Навісне устаткування таких тракторів включає маніпулятор і затискний коник. Застосування цього навісного устаткування дозволяє повністю механізувати процес вантаження і формування пачки дерев або хлистів безпосередньо на конику трактора. До них відносяться трелювальні трактори ТБ-1; ЛП-18А; і ЛП-18Г.

Базовою машиною для ТБ-1 і ТБ-1М служить трактор ТДТ-55А, а для ЛП-18А і ЛП-18Г – ТТ-4. Гідроманіпулятор є неповноповоротною стрілою з рукояттю і кліщовим захопленням двосторонньої дії. Замість кліщового захоплення можна встановлювати і інші робочі органи: крюк, ківш, грейфер. Поворот стріли, закріпленої на колоні, здійснюється гідроциліндром у ЛП-18А і ЛП-18Г і двома гідроциліндрами через ланцюгову передачу у ТБ-1.

Машина ЛП-18Г на відміну від ЛП-18А не має вантажного щита і лебідки. Замість них встановлений поворотний затискний коник, пристрій і робота якого подібні до пристрою і роботи коника машини ТБ-1. Крім того, на ЛП-18Г встановлений штовхач.

Трелювальні трактори з кліщовим захопленням. Такі трактори застосовують для підбору і трельовки заздалегідь сформованих пачок дерев. До них відносяться гусеничні машини ЛТ-154 і ЛТ-89 і колісні ЛТ-157 (ЛТ-171), ЛТ-40 і МЛ-30. До достоїнств колісних тракторів в порівнянні з гусеничними відносяться їх краща маневреність і можливість пересування по волоку з більшою швидкістю. Разом з тим вони мають нижчу прохідність.

Базовими машинами для тракторів ЛТ-154 і ЛТ-89 є відповідно трактори ТТ-4М і ТДТ-55А, для колісних ЛТ-157 (ЛТ-171) – машина Т-157, а для ЛТ-40 і МЛ-30 – колісний трактор К-703.

Колісними машинами ЛТ-157 (ЛТ-171) і ЛТ-40 за відсутності кліщового захоплення можна трелювати лісоматеріали за допомогою чокерного устаткування.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим