Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

01
Лип

Засоби навантаження деревини на рухомий склад в умовах лісосіки

Щелепний лісонавантажувач є самохідною гусеничною або колісною машиною, оснащеною навісним технологічним устаткуванням. Основним призначенням щелепних лісонавантажувачів є вантаження лісоматеріалів (дерев, хлистів і колод) на транспорт лісовоза. Вони можуть використовуватися також на штабельовці  лісоматеріалів, розбиранню штабелів, скидуванні колод на воду і інших роботах. За умовами роботи на вантаженні дерев і хлистів на лісосіці застосовуються зазвичай щелепні лісонавантажувачі, технологічне устаткування яких встановлене на гусеничних тракторах. Воно включає раму, стрілу, щелепне захоплення і гідропривід.

Навісне устаткування поворотних лісонавантажувачів встановлюється на колоні або поворотній платформі разом з приводним двигуном і може здійснювати рух у вертикальній і горизонтальній площинах. Проте при вантаженні і штабельовці  дерев і хлистів поворот пачки в горизонтальній площині незручний, оскільки вони мають велику довжину.

Конструкція навісного устаткування перекидного лісонавантажувача дозволяє повертати щелепне захоплення у вертикальній площині на кут 180…200°. Це дає можливість переносити пачку лісоматеріалів через лісонавантажувач і тим самим значно спростити процес вантаження і штабельовки. Тому на лісосічних роботах набули поширення щелепні лісонавантажувачі перекидного типу. До них відносяться ПЛ-1А, ПЛ-1Б, ПЛ-1В, ПЛ-2, ЛТ-65, ПЛ-3 і ЛТ-73.

Щелепний лісонавантажувач ПЛ-1А. Навісне устаткування лісонавантажувача ПЛ-1А встановлюють на тракторі ТДТ-55. Замість щита і лебідки на тракторі вмонтовується спеціальна рама, до якої шарнірно на валу кріпиться стріла з щелепним захопленням. Стріла зварна, коробчатого перетину. Щелепне захоплення складається з рухомої нижньої щелепи, механізму її повороту і нерухомої верхньої щелепи, жорстко закріпленої на передньому кінці стріли. Нижня щелепа приводиться в рух за допомогою двох гідроциліндрів через спеціальні пластинчасто-роликові ланцюги і зірочки. Така конструкція механізму повороту дозволяє повертати нижню щелепу щодо стріли на кут до 200°.

Навісне устаткування лісонавантажувачів ПЛ-1Б і ПЛ-1В встановлене на тракторі ТДТ-55А і має деякі конструктивні відмінності.

Щелепний лісонавантажувач ПЛ-2. Навісне устаткування лісонавантажувача ПЛ-2 змонтоване на тракторі ТТ-4. Воно складається із стріли і щелепного захоплення, що принципово не відрізняються від стріли і захоплення навантажувача ПЛ-1. Основна відмінність навантажувача ПЛ-2 від ПЛ-1 полягає в кінематиці приводу повороту стріли. Поворот стріли навантажувача ПЛ-2 здійснюється двома парами гідроциліндрів і коромислами. Гідроциліндри кріпляться шарнірно до рами, коромисел і стріли. Включення в роботу відповідної пари гідроциліндрів відбувається автоматично залежно від співвідношення плечей при повороті стріли і коромисел.

Лісонавантажувач ЛТ-65 (ЛТ-65Б) на відміну від ПЛ-2 має простішу кінематичну схему навісного технологічного устаткування, оскільки в нім виключені коромисла в механізмі повороту стріли, що дозволило декілька збільшити виліт стріли в задньому її положенні.

Щелепний лісонавантажувач ПЛ-3. Конструкція навісного устаткування лісонавантажувача ПЛ-3 така ж, як у лісонавантажувача ПЛ-2. Більшість вузлів цих лісонавантажувачів, у тому числі і гідроустаткування, уніфіковані. Все устаткування навантажувача ПЛ-3 встановлюється на тракторі Т-130Г. Лісонавантажувач ЛТ-73 відрізняється від ПЛ-3 і інших лісонавантажувачів тим, що має принципово іншу кінематику навісного технологічного устаткування.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим