Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

28
Чер

Розрахунок і проектування установки типу ЛО-50А

Основними вузлами ланцюгових пил (рис. 1) є: двигун і пильний механізм.

Пильний механізм складається з пильного ланцюга із зірочками, шини і натягача. У ланцюгових пилах ріжучим інструментом є пильний ланцюг, ланки якого є зуби. Шина поміщається між провідною і відомою зірочками і служить направляючою опорою для верхньої і нижньої гілок ланцюга. Пильний ланцюг приводиться в рух провідною зірочкою безпосередньо від – валу двигуна або через редуктор.

Рис. 1. Стаціонарний тип ланцюгової пили:
1 – двигун; 2 – провідна зірочка; 3 – пильний шина; 4 – відома зірочка; 5 – пильний ланцюг; 6 – натягач; 7 – гідроциліндр

Для поперечного розпилювання крупних колод і пакетів (пачок) лісоматеріалів на лісових складах знаходять застосування верстати з ланцюговою пилою. Вони на відміну від переносних ланцюгових пил встановлюються стаціонарно на особливій станині (рамі), мають велику по довжині шину, особливий (спеціальний) механізм насування і могутніший двигун, від якого рух передається безпосередньо зірочці пильного ланцюга або через редуктор (у останньому випадку провідна зірочка зміцнюється на відомому валу редуктора).

У безредукторних верстатів її поміщають безпосередньо на валу двигуна або на окремому валу і приводять в рух через сполучну муфту, ремінна або ланцюгова передачі.

Верстати з провідною зірочкою, встановленою безпосередньо на валу двигуна, найбільш прості по своєму пристрою, але в цьому випадку вал двигуна, окрім моменту, що крутить, сприймає і момент, що вигинає, від зусиль насування, що може викликати перевантаження підшипників двигуна. Щоб усунути цей недолік, застосовують спеціальну кришку з консоллю для підшипника. При такому пристрої зусилля насування сприймає кришка двигуна.

Якщо рух від двигуна до валу зірочки передається через муфту і провідна зірочка встановлюється на спеціальному валу, що вигинає момент від зусилля насування сприймає вал зірочки. В цьому випадку досить просто проводити заміну одного двигуна іншим.

Насування пильного механізму може здійснюватися уручну або механічно – за допомогою гідравлічного або пневматичного приводу. У верстатів з ланцюговою пилою застосовні всі типи механізмів насування круглопилкових верстатів з рамою, що коливається.

Для приведення в рух пильного ланцюга зазвичай використовують електричні двигуни. Необхідна потужність двигуна ланцюгових верстатів коливається в межах від 7 до 20 кВт. В даний час знаходять застосування установка ЛО-50А з ланцюговими верстатами для поперечного розпилювання і торцювання шпальних кряжів і установка ЛО-62 з ланцюговим верстатом для розкряжування пачок хлистів.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим