Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

27
Кві

Безконтактні системи батарейного запалювання

До 1988 р. на автомобілях (на прикладі автомобілів ВАЗ) застосовувалася тільки звичайна контактна система запалювання, у якої ланцюг живлення первинної обмотки котушки запалювання 4 (рис. 1) розривається контактами переривника, розташованого в розподільнику запалювання 5. З 1986 р. у систему запалювання введене додаткове реле 2 запалювання, що встановлюється під панеллю приладів.

З 1988 р. на частині автомобілів може бути встановлена безконтактна-транзисторна система запалювання високої енергії. У неї для розмикання ланцюга низької напруги застосовується електронний комутатор 5 (рис. 2), що розмикає і замикає ланцюг за рахунок запирання і відмикання вихідного транзистора (тобто без контактів), а керуючі імпульси на комутатор подаються від безконтактного датчика, розташованого в датчику-розподільнику запалювання 6.

Рис. 1. Схема класичної (контактної) системи запалювання:

1 – монтажний блок; 2 – реле запалювання; 3 – вимикач запалювання; 4 – котушка запалювання; 5 – розподільник запалювання; 6 – свічка запалювання

Вимикач запалювання складається з корпуса з замковим і проти викрадення пристроями і контактної частини, закріпленої в корпусі пружинним кільцем. Принцип дії пристрою проти викрадення полягає в тому, що після виймання ключа, встановленого в положення III („стоянка”), з корпуса замка висувається запірний стержень і входить у паз вала рульового керування, у результаті чого вал блокується.

Рис. 2. Схема безконтактної системи запалювання:

1 — вимикач запалювання; 2 — реле запалювання; 3 — монтажний блок; 4 — котушка запалювання; 5 — комутатор; 6 — датчик-розподільник запалювання; 7 — свічі запалювання

Свічка запалювання для безконтактної-транзисторної системи запалювання відрізняються від свіч для контактно-транзисторної системи більш товстими електродами і зазором між ними 0,7-0,8 мм (замість 0,5-0,6 мм), а також наявністю вбудованого перешкодо-подавляючого резистора величиною 4-10 кОм.

Котушка запалювання для безконтактної системи запалювання, з розімкнутим магнітопроводом, герметизовані, оливонаповненні. Відрізняються свічки для контактної і безконтактної систем запалювання даними обмоток.

Ви можете завантажити дану роботу повність, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим