Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

28
Чер

Складання паспорта верстата моделі ЦДТ-4

Круглопилковий верстат ЦДТ-4 застосовують для: поздовжнього розпилювання на шпали і бруси комірних колод діаметром до 50 см, довжиною до 6,5 м. Верстат ЦДТ-4 має механізм пиляння, що складається з однієї пили діаметром 1,2 м, котра приводиться в обертання від електродвигуна. Візок приводиться в рух від пилкового вала через реверсивний механізм із двома пасовими передачами. Гаковий затиск колоди, її повертання і поперечну подачу виконують вручну. Основними вузлами верстата є пилковий і подавальний механізми.

Механізм пиляння включає пилковий вал, із закріпленим на ньому пилковим диском і електродвигун. Круглі пилки надійні в роботі, допускають великі швидкості подачі, мають високу продуктивність, можуть робити поздовжні розпилювання верхньою і нижньою частиною пилкового диска.

Механізм подачі здійснюється візком, який приводяться в рух від того самого електродвигуна, що і пилковий вал. Реверсивний рух візка виконується пасовою передачею. Колода, що розпилюється, закріплена на візку, по рейковому шляху насувається на пилку за допомогою каната, що охоплює декількома витками барабан. Барабан обертається від пилкового вала за допомогою ременів і через редуктор. Обидва ремені накладені на шківи вільно.

При повертанні рукояті вправо леникс натягає ремінь і барабан починає переміщати візок у робочому напрямку; при повертанні рукоятки уліво візок рухається в зворотному напрямку і рахунок натягу ременя (ремінь слабшає), відбувається зворотний хід візка. Регулюючи натяг ременів, можна плавно регулювати швидкості руху візка, а отже, і швидкість подачі. Торцевий затиск колоди її повертання і поперечна подача виконуються вручну.

Затискні механізми служать для надійного закріплення лісоматеріалу, що розпилюється. Затискання лісоматеріалу здійснюється з бічної поверхні і з торців. Затискання лісоматеріалу з бічної поверхні здійснюється двома гаками, які піднімаються і при затисканні опускаються по напрямних стояках і закріплюються вручну. Включена в передачу муфта граничного моменту забезпечує надійне затискання збіжистих лісоматеріалів.

Повертальні механізми слугують для повертання колоди навколо своєї осі на кут 90°. Його можна повертати вручну або за допомогою ланцюгових, сегментних чи рейкових кантувачів.

Механізми центрування слугують для установки колоди торцевих затискачах. Вісь колоди будь-якого діаметра вводиться у визначене положення стосовно осі затисків. Підіймальний механізм центрування працює в такий спосіб.

З подавального транспортера колода скидається на вилки і центрується в поперечному напрямку. Гідроциліндр піднімає вилки з колодою, а шток гідроциліндра при підійманні через коромисло опускає тягу разом зі скобою і вимикачем. Коромисло рівноплече, тому вилки і скоба переміщаються на однакову величину, рухаючись один одному назустріч.

Механізми поперечного переміщення служать для переміщення колоди чи пилки в поперечному напрямку. Закріплена колода гаками переміщується вліво за допомогою кронштейна зі стояком і зубчастою рейкою і черв’ячної пари від електродвигуна. Після пропилу колода може подаватися знову вліво. Вправо подача колоди ускладнена: він може повертатися за рахунок моменту сил від гаків щодо точки опори його на лежнях.

Рис. 1. Принципова схема верстата: 1 – кругла пила; 2 – колода; 3 – візок

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим