Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

29
Чер

Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача, (частина 2)

Попередня стаття див. “Загальна будова машин для підготівельних робіт. Розрахунок зуба розпушувача, (частина 1)”.

По конструкції навісного пристрою розрізняють розпушувачі трьохланкові, паралелограмні нерегульовані і паралелограмні регульовані. У будь-якому випадку до корпусу заднього моста трактора жорстко прикріплена рама, шарнірно сполучена з поворотним елементом. У трьохланкових розпушувачах до цього елементу приварена поперечна балка.

У паралелограмних розпушувачів вона має шарнірне з’єднання і додатково кріпиться у нерегульованих розпушувачів тягою, у регульованих – гідроциліндрами. Гідроциліндри служать для підйому і опускання поперечної балки. На ній змонтовані корпуси, в яких встановлені розпушуючі стійки.

На одному розпушувачі може бути від однієї до п’яти розпушуючих стійок (залежно від конструкції). Корпуси часто кріплять до поперечної балки за допомогою вертикальної осі. На стійках є змінні наконечники, що виготовляються з матеріалу, стійкого до абразивного зносу.

Найбільш проста – трьохланкова схема, найбільш складна – паралелограмна регульована. Проте при заглибленні стійкий кут різання в трьохланковій схемі змінюється, а в паралелограмної залишається постійним. У паралелограмної регульованою його можна змінювати з кабіни оператора гідроциліндрами. Це підвищує продуктивність розпушувачів. Руйнування порід і грунтів відбувається при поступальній ході машини і одночасному примусовому заглибленні стійки до заданої відмітки. В процесі розпушення кожна стійка розробляє канавку, що розширюється у верхній частині, при цьому масив грунту розділяється на шматки (глиби), які потім розробляються, транспортуються і вантажаться іншими машинами.

Бульдозер ДЗ-34С з розпушувачем ДП-9С (рис. 1) складається з трактора, бульдозерного устаткування з неповоротним відвалом машини ДЗ-34С, встановленого спереду, і розпушувача, змонтованого ззаду.

Розпушувальне устаткування складається з нижньої рами, верхньої тяги, що несе балки, трьох розпушуючих зубів з наконечниками, поворотних флюгерів для кріплення розпушуючих зубів, верхньої (опорної) рами, двох гідроциліндрів, трубопроводів і рукавів гідросистеми.

Розпушуюче устаткування може працювати одним, двома або трьома розпушуючими зубами.

Завдяки паралелограмній (чотирьохланковій) схемі устаткування розпушуючі зуби з наконечниками встановлені під постійним кутом розпушення, рівним 45°.

Рис. 1. Бульдозер ДЗ-34С з розпушувачем ДП-9С:

1 – бульдозерне устаткування, 2 – трактор, 3, 9 – верхня і нижня рами, 4 – верхня тяга, 5 – гідроциліндр, 6 – несуча балка, 7- поворотний флюгер розпушуючого зуба, 8 – розпушуючі зуб

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2017 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим