Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

29
Чер

Загальна будова бульдозерів та автогрейдерів. Розрахунок відвалу бульдозера

Грейдери – машини, які призначені для виконання робіт, пов’язаних з різанням, переміщенням і розрівнюванням грунту, гравієвих і щебеневих матеріалів.

Основним робочим устаткуванням грейдера є відвал з ножем, підвішений до основної рами. Бувають причіпні, напівпричіпні і автогрейдери.

Автогрейдери – самохідні машини, випускалися трьох типів: легкі, середні і важкі. Кожному типу відповідає певна потужність двигуна для приводу автогрейдера, розмір відвала з ножем і вага самої машини.

Найперший автогрейдер виробництва колишнього Радянського Союзу був В-1, розроблений Естонським інженером Арнольдом Волбергом на базі агрегатів автомобіля ГАЗ-АА і що випускався на Пайдеському заводі дорожніх машин з 1947 року.

Грейдер ДЗ-98А застосовується в дорожньому будівництві для планування і профілізації поверхні грунту, переміщення грунту і дорожно-будівельних матеріалів, для будівництва, ремонту і змісту грунтових доріг.

Грейдери ДЗ-98А застосовуються також для очищення дорогий від снігу і льоду.

Робочим органом грейдера ДЗ-98А служить поворотний криволінійний відвал.

Бульдозери випускаються Челябінським тракторним заводом на базі трактора Т-170 (Т-130), розробленого на початку 60-х років.

Трактор Т-130 відноситься до типу могутніх гусеничних тракторів загального призначення і призначений головним чином для виконання важких і трудомістких робіт в агрегаті з навісним і причіпним устаткуванням, а також може бути успішно використаний в агрегаті з такими механізмами, як підйомний кран, навантажувач, корчувач, і багатьма іншими видами додаткового устаткування.

Трактор Т-170 є подальшою модифікацією моделі Т-130.

Бульдозер ДЗ-110 відноситься до тягового класу 10. Застосовується для землерийно-планувальних робіт в дорожньому, промисловому, цивільному, гідротехнічному будівництві на грунтах 1-3 категорії.

Існуючі модифікації: трактори Т-130Б, Т-171, Т-170Б (болотяний варіант), бульдозери ДЗ-28, ДЗ-110А.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим