Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

29
Чер

Загальна будова скреперів, екскаваторів та машин для ущільнення дорожнього покриття

Скрепером називається землерийно-транспортна машина, що приводиться в рух тягачем або власним двигуном і призначена для пошарового зрізання грунту, транспортування і розвантаження його з подальшими розрівнюванням і попереднім ущільненням. Скрепери застосовують при розробці грунтів до IV категорії включно. Для полегшення процесу копання скрепером грунти вище за другу категорію заздалегідь розпушують розпушувачами.

Дальність транспортування грунту причіпними скреперами економічно ефективна на відстань до 300 м і самохідними до 5000 м. Робочий процес скрепера складається з наступних операцій: набору грунту, транспортування навантаженого скрепера, розвантаження, транспортування порожнього скрепера до забою. За допомогою скреперів можна зводити насип земляного полотна з бічних резервів або грунтових кар’єрів, влаштовувати виїмки з відвезенням грунту в насипі, планувати будівельні майданчики, зрізати рослинний шар грунту в смузі відведення дорогі.

Найбільш поширеною для самохідних скреперів є гидромеханічеськая трансмісія.

Робочим органом скрепера є зварний ківш, що має на передній кромці днища у всю ширину ступінчасті ножі. У задній частині ковша знаходиться буфер, який має двояке призначення. У першому випадку він призначений для упору відвала бульдозера при підштовхуванні скрепера.

У другому випадку центральна балка буфера служить як що направляє хвостовика задньої стінки. Бічні стінки ковша виготовлені із сталевого листа, посиленого балками жорсткості. У бічних стінках ковша є проушини і кронштейни для кріплення гідроциліндрів управління заслінкою, для важеля заслінки, а також є опора для кріплення упряжного шарніра і кубла для кріплення осі заднього колеса. Задня стінка ковша є рухомим щитом і з боків має направляючі ролики. Проте ці ролики не утримують задню стінку від перекидання при вивантаженні грунту. Стінку утримує і центрує хвостовик. Заслінка може бути плаваючою і керованою за допомогою гідроциліндрів.

Передня рама скрепера виконана у вигляді арки і в своїй конструкції має шворінь для з’єднання з тягачем, арку, важелі і упряжний шарнір. Ківш причіпного скрепера з канатним управлінням має дещо іншу конструкцію. Відмінність полягає в тому, що сам ківш є одночасно задньою рамою скрепера і складається з двох бічних стінок і днища ковша, службовця одночасно задньою стінкою.

Причіпні скрепери з гідравлічним управлінням (мал. 70) складаються з сережки для зчеплення скрепера з трактором, шкворневого пристрої для повороту передніх коліс, що несе рами, ковша, заслінки і задньої стінки. Робочими органами управляють з кабіни трактора за допомогою важелів управління трьохсекційним гидрораспределітелем.

Рис. 70. Скрепер ДЗ-3.3 (Д-569):

1 – трактор; 2 – серга; 3 – шкворневий пристрій кульового типу; 4 – рама; 5-рукава і трубопроводи; 6 – гідроциліндр підйому і опускання ковша; 7 – гідроциліндр управління заслінкою ковша; 8 – заслінка ковша; 9 – ківш; 10 – задня стінка ковша; 11 – гідроциліндр управління задньою стінкою ковша; 12 – колеса з шиною; 13, 14 – нижній і бічний ножі; 15 – дишло

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим