Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

07
Кві

Кафедра лісової таксації та лісовпорядкування

Кафедра функціонує з 1945 р. спочатку як кафедра геодезії, пізніше (з 1949 р.) кафедра лісівництва, таксації і деревинознавства, а згодом – лісівництва, таксації і геодезії, з 1994 р. – як кафедра лісової таксації та лісовпорядкування. Її очолювали: ст. викл. Й.І. Коробкін (1945-1949 рр.), доц. Ф.І.Волков (1949-1950 рр.), професор М.В.Давидов (1950-1953 рр.), проф. П.В. Воропанов (1954-1955рр.), доц. Є.В.Полянський (1955-1957 рр.), доц. Й.І.Коробкін (1957-1969 рр.), доц. Г.А.Ходот (1969-1977 рр.), доц. В.П.Ковалишин (1977- 1987 рр.). З 1988 р. на посаді завідувача працює доц. М.П.Горошко.

Навчальна, методична, наукова та практична діяльність кафедри спрямована на вирішення актуальних завдань того циклу лісівничих дисциплін, які охоплюють таксаційні закономірності дерев, деревостанів та лісових масивів, біометрію лісів і теоретичні засади лісовпорядкування, методи оцінки лісової продукції, біометричні методи інвентаризації лісу, фотограмметричні аспекти лісової картометрії та картографії, моделювання, регулювання і прогноз лісостанів, біоінформатику, організацію та обґрунтування систем ведення лісового господарства, вдосконалення обліку лісу, дистанційне зондування лісів, проблеми геодезичних вимірів та геодезичного моніторингу в лісовій галузі.

Значний внесок у розвиток теорії і практики лісової таксації та лісовпорядкування за останні більш ніж 60 років зробили проф. М.В.Давидов, доц. Г.А. Ходот (вивчення ходу росту деревостанів), проф. П.В.Воропанов, доц. В.П. Кічура (вивчення будови, поточного приросту, розрахунку загальної продуктивності), проф. Я.О. Сабан (системи організації та ведення лісового господарства), проф. П.В. Павлів (проблеми високоточного нівелювання), проф. М.Н. Зеленський (теоретичні засади таксації та лісовпорядкування рекреаційних лісів), старший викладач В.М. Бедік (об’ємна структура деревостанів), доц. В.П.Ковтунов (організація та ведення лісового господарства в лісах зелених зон), доц. Й.І.Коробкін (геодезичні виміри при земле- та лісовпорядкуваннях), доц. В.П.Ковалишин (лісівничо-таксаційні дослідження штучно створених соснових лісів в умовах Західного Лісостепу), доц. О.В.Дмитрах (організація та ведення лісового господарства в соснових лісах Західного Полісся).

На кафедрі сформувалися як науковці доктори наук М.В. Давидов, Я.О. Сабан, П.В. Павлів, Є.І. Цурик, кандидати наук Й.І. Коробкін, В.П.Ковалишин, О.А.Тшук, Т.В. Радьо, М.П.Горошко, О.О.Фелів, М.Н.Зеленський, М.М.Гром, О.В.Дмитрах, С.І.Миклуш, В. Й. Майборода, В.М.Приступа, В.М.Пунько, Р.Р.Возняк, І.П.Соловій, В.І.Стефанишин, Ю.І.Черневий, В.П.Кічура, О.С.Чорний, З.Й.Бодлак, О.М.Лазор, О.Д. Лазор, П.Г.Хомюк, І.В.Рижак, Н.Л.Степанюк., В.В.Лавний, Ю.Й. Каганяк, Г.Г. Гриник, О.Г.Часковський. На кафедрі виконали та захистили кандидатські дисертації громадяни Пакистану Анвар Хуршид і Сирії Марван Альхусрує.

Викладачами кафедри підготовлені та опубліковані навчальні посібники з більшості дисциплін. Зокрема, доценти М.П. Горошко, С.І. Миклуш, П.Г.Хомюк опублікували “Біометрію”, доц.М.М.Гром -“Мисливське впорядкування”, “Лісову таксацію”, проф. Є.І. Цурик “Лісову таксацію” та “Лісовпорядкування”.

Кафедра має значні напрацювання в науково-дослідній роботі. Заслужений діяч науки і техніки України проф. Я.О.Сабан започаткував науковий напрям з таксації лісу та організації систем господарювання, розробив правила рубань головного користування у Карпатах, нормативні матеріали з будови, ходу росту і товарної структури насаджень на типологічній основі, вивчав екологію гірських екосистем.

Опрацювання нормативів та систем ведення лісового господарства за матеріалами постійних або тимчасових пробних площ, закладених у Карпатському реґіоні, на Розточчі і Поліссі, в Західному Лісостепу продовжують проф. Є.І. Цурик, доц. М.П. Горошко, доц. С.І. Миклуш.

З проблем організації і ведення лісового господарства опубліковано понад 700 робіт. За результатами досліджень захищено як мінімум 17 кандидатських і 2 докторські дисертації, опубліковано 3 монографії, чотири навчальні посібники, отримані дані увійшли у два збірники нормативно-довідкових матеріалів.

За методикою М.П. Горошка закладені стаціонари в букових, ялицевих, смерекових насадженнях Карпат, а також в оптимальних насадженнях основних типів лісу заходу України. За матеріалами досліджень з проблем морфолого-таксаційного аналізу лісів захищено щонайменше 7 кандидатських дисертацій та опубліковано понад 250 друкованих праць.

На кафедрі також розвивається напрям з проблем геодезичних вимірювань. Засновник – професор, д-р техн. наук, заслужений діяч науки і техніки України, автор понад 100 наукових праць П.В. Павлів.

Тематика наукових робіт пов’язана з актуальними питаннями сучасності: проблеми високоточного нівелювання; вивчення сучасних рухів Земної кори; дослідження методів урахування нівелірної рефракції; комплексне дослідження сезонних деформацій Земної поверхні; урахування впливу гравітаційного поля Землі і температурних ефектів на результати високоточного нівелювання.

За результатами наукових досліджень опубліковано понад 190 робіт.

Специфіка навчальних дисциплін та наукової роботи вимагала відповідної бази, яка була модернізована.

Науково-педагогічні працівники періодично проходять стажування у провідних навчальних та наукових закладах і установах Австрії, Польщі, Німеччини, Швейцарії тощо.

5 коментарі до “Кафедра лісової таксації та лісовпорядкування”

 • 1
  Коментар від Wolfin

  Кафедра добре працює. Є багато цікавого та корисного.
  Хотів би придбати навчальний посібник з біометрії. Чи можливо це? Якщо так, то яким чином?

 • 2
  Коментар від admin

  З цим питанням Вам потрібно звертатись безпосередньо на кафедру лісової таксації та лісовпорядкування.

 • 3
  Коментар від Aleks.win

  Кафедра лісової таксації та лісовпорядкування
  займається також ГІС. Чому відсутня ця інформація

 • 4
  Коментар від Aleks.win

  Шановний Адмін чому дуже мала активність на сайті. Якщо можливо додойте розклад занять на факультетах.
  Добре булоб мати перелік дисциплін які читаються на курсі.

 • 5
  Коментар від admin

  Дякую за корисні зауваження щодо роботи сайту. Якщо у Вас є доступніша і повніша інформація про щось, що в вже є розміщено на сайті (інформація про університет, кафедри, предмети чи ін.) чи свіжа інформація, якої немає – будь ласка присилайте мені її на скриньку або розміщайте самостійно (для цього потрібно зареєструватись і написати повідомлення з проханням надати Вам права автора).
  Щодо таких, без сумніву важливих, розділів як розклад занять та перелік дисциплін – то хочу відповісти що найближчим часом планується провести реконструкцію сайту для того, щоб він став кориснішим для більшого кола людей, діяльність яких пов’язана з НЛТУУ.
  Дякую за коментарі небайдужих людей!

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим