Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

25
Бер

Кафедра ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології

Кафедра ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології створена в 2004 році на базі кафедри екології та ландшафтної архітектури Українського державного лісотехнічного університету. На кафедрі вперше в Україні розпочато підготовку спеціалістів із ландшафтної архітектури та садово-паркового господарства. Сформована наукова школа з урбоекології та фітомеліорації, ведеться підготовка аспірантів, захищаються кандидатські дисертації.

Кафедра розміщена в приміщенні колишньої лісової школи, кращі традиції якої і нині продовжує колектив викладачів та студенів. Навчання у створеній на Галичині Крайовій лісовій школі розпочалося 1 жовтня 1874 р. Перше приміщення знаходилось поблизу пам’ятника М.С.Грушевському – в кінці проспекту Т.Г.Шевченка. Стояв будинок школи біля мальовничого ставочка, куди сходились потоки Сорока та Пасіка, що потім бігли вже руслом ріки Полтви притоки Західного Бугу.

Коли у 1886 р. Полтву заховали у каналізаційний колектор, довелося знести ряд старих будівель, в тому числі і будинок школи. З того часу лісова школа розмістилася у недалекому від середмістя на нинішній вулиці Кобилянської. Будинок зберігся до сьогоднішніх днів і є пам’яткою архітектури, про що свідчить охоронна таблиця на фасаді будівлі.

Витоки лісової науки та освіти виходять з Львівської крайової лісової школи. Першим директором школи був відомий вчений професор Г.Стшелецький, який керував нею 17 років. Разом з ним у лісовій школі працювали видатні вчені професори: В.Тинецький Б.Блоцький, С.Соколовський. Тут читали лекції видатні польські ботаніки М.Раціборський та В.Шафер. Курс малювання та скульптури викладав знаменитий скульптор Леонард Марконі, роботи якого прикрашають багато архітектурних пам’яток. Курс навчання у лісовій школі тривав 2 роки. У середньому навчалося 35-40 слухачів, серед них були поляки, росіяни, українці, чехи, хорвати, серби та інші. В 80-х роках ХІХ ст. під керівництвом професора В.Тинецького і за участю ландшафного архітектора А.Рерінга (творця Стрийського парку та інших садово-паркових об’єктів Львова) на території школи був створений арборетум, який і нині входить в структуру Ботанічного саду університету. Тривалий час (з 50-х по 80-ті роки ХХ ст.) у приміщенні колишньої лісової школи розміщалися кафедри лісогосподарського факультету (лісівництва, лісових культур, таксації). У 1984 р. створюється кафедра лісівництва та озеленення, яку очолив професор Кучерявий В.П. З 1988 р. на її базі формується нова кафедра екології, ландшафної архітектури та садово-паркового господарства.

З 1 серпня 2004 р. на базі кафедри екології, ландшафної архітектури та садово-паркового господарства утворилися дві окремі кафедри: кафедра екології, яка ввійшла у склад новоствореного Еколого-економічного інституту та кафедра ландшафної архітектури, садово-паркового господарства і урбоекології. Спеціалістів в галузі садово-паркового господарства кафедра готує з кінця 60-х, а ландшафної архітектури – з початку 90-х років. Кафедра щороку бере участь у конкурсах Архітектурних шкіл України.

Адреса кафедр: м. Львів, вул. Кобилянської, 1.
Телефон: (032) 260-04-08, (032) 272-57-92.

4 коментарі до “Кафедра ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології”

 • 1
  Коментар від sichnik

  Добрий день! Як можна переглянути роботи ваших студентів по ландшафтному архітектурному дизайну? А ще мені потрібна інформація про форми навчання і оплату на цьому факультеті. Дякую. Чекаю відповіді.

 • 2
  Коментар від admin

  Доброго дня. На жаль, Ви зможете ознайомитись з цими роботами лише після того, як хтось із студентів заданого напрямку надасть нам відповідні матеріали. Інформація про форми навчання і оплату за навчання є на сторінці: http://nltuu.com.ua/grafiky-oplata

 • 3
  Коментар від maddoxx

  Добрий день.Які предмети по ЗНО потрібно здавати для цвступу на цю кафедру?
  Дякую.

 • 4
  Коментар від admin

  Зателефонуйте, будь ласка, за цими телефонами і там уточніть: 237-88-19; 239-27-15 (приймальна комісія).

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим