Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Звіт з практики по деревообробці

На підприємствах лісозаготівельної промисловості застосовується бригада форма організації праці. Група робітників суміжних чи різних професій, які разом виконують спільне виробниче завдання і несуть загальну відповідальність за результати роботи, називається бригадою. Бригади можуть бути функціональними і комплексними.

Раніше лісосічні роботи велися функціональними бригадами. Для розробки лісосіки створювались декілька бригад, кожній із яких доручалось виконання однієї із операцій, що входять до складу лісосічних робіт.

Розподіл праці сприяє спеціалізації робітників, а отже, і підвищенню продуктивності, але в умовах заготівельного виробництва доцільнішою є організація роботи з поєднанням професій за суміжними спеціальностями. Обумовлено це тим, що на лісосічних роботах різна трудомісткість виконання окремих операцій, і в цьому випадку при поєднанні суміжних професій забезпечується більш повне використання робочого часу. Тому, замість функціональних бригад лісосічні роботи зараз виконуються малими комплексними, укрупненими комплексними наскрізними комплексними бригадами. Характерна особливість комплексних бригад – сумісництво професій робітниками, я також взаємодопомога і взаємозамінність у роботі. У результаті знижується втомлюваність робітників, скорочується простій обладнання, не вимагаються великі міжопераційні запаси лісу і підвищується колективна зацікавленість всіх членів бригади в виконанні завдання, що дозволяє досягти продуктивності праці на 10…15% вище, ніж у функціональних бригадах.

Організація праці комплексними бригадами ефективна, коли кожен член бригади володіє декількома спеціальностями, так як тільки у цьому випадку він зможе допомогти в роботі членам бригади, котрі більш завантажені. Очолює бригаду бригадир, котрий назначається з числа найбільш досвідчених кваліфікованих членів бригади по бажанню робітників. Денний виробіток бригади визначається за кінцевою фазою робіт бригади.

Мала комплексна бригада організовується на базі одного ведучого (основного) механізму і, в залежності від прийнятого типу технологічного процесу, машин і обладнання, що застосовуються, виконує весь комплекс основних лісосічних робіт, включаючи навантаження стовбурів чи дерев на лісовозний транспорт чи сортування-штабелювання сортиментів.. Чисельний склад малих комплексних бригад залежить від типу трелювального механізму і виду лісоматеріалу то навантажується на лісовозний транспорт.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим