Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Установки для поперечного розпилювання деревини

Напівавтоматичні установки призначені для повної механізації процесу кряжування стовбурної деревини.

Переваги: Висока продуктивність. Повністю механізований процес починаючи від подачі стовбура в установку і до операцій скирдування сортиментів. Занята менша кількість людей.

– механізм подачі стовбура на подаючий механізм

– механізм поздовжнього переміщення стовбура

– механізм різання

– механізм відміру довжини

– механізм скирдування сортиментів

– механізм керування

Марки напівавтоматичних установок: ЛО-15С; ЛО-15А; ЛО-68; МР-8; АПЛ-1; ЛО-65; ЛО-62; ЛО-67; ПЛХ-ЗАС; ЛО-68; ЛО-30.

Поперечне розпилювання стовбурів на сортименти називається кряжуванням, поперечне розпилювання довгих круглих лісоматеріалів на короткі відрізки називають також обробленням довгоміру на короткомір.

Об’єктом праці в цьому випадку є стовбур і довгомір, що характеризуються геометричними розмірами, формою, кривизною, збіжністю, діаметром і рядом інших параметрів.

Кряжування стовбурів і оброблення сортиментного довгоміру необхідно вести з точністю, що допускається ДСТ. Допуски довжин сортиментів, що відпилюються, при кряжуванні стовбурів не повинні перевищувати 5 см, а при обробленні довгоміру на короткомір ±2 см. Існують чотири методи розкрою стовбурів: індивідуальний, програмний, знеокремлений і груповий.

При індивідуальному методі кряжування моторист електро- чи бензопили або оператор напівавтоматичної лінії візуально оглядаючи, оцінює кожен стовбур, і візуально розкроює його на сортименти з урахуванням вад для одержання з нього колод високої якості і виконання сортиментного плану підприємства. У цьому випадку оператор дає послідовно замовлення на довжину кожного відрізка, що відпилюється. Продуктивність при цьому способі кряжування обмежена. При програмному методі розкрою стовбурів оператор також візууально оцінює якість стовбура і відразу вибирає і замовляє програму розкрою на весь стовбур. При цьому всі пропили, як правило, здійснюються водночас.

При знеокремленому методі розкрою всі стовбури кряжують на відрізки постійної довжини незалежно від їхніх розмірів і якості.

При груповому способі кряжують водночас кілька стовбурів (пачку стовбурів) і в результаті кожного пропилу одержують кілька Відрізків однакової довжини. При цьому методі розміри і якість окремих стовбурів при виборі довжин відрізків, що відпилюються, враховані бути не можуть, тобто використовується знеокремлений метод розкрою.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим