Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

03
Лют

Профспілкова організація працівників

Первинна профспілкова організація об’єднує співробітників з метою колективного представництва, здійснення і захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан.

Структурно-профспілкова організація складається із профгруп, об’єднаних у структурних ланках профбюро. Роботу профспілки організовує профком із обраних конференцією профспілкових активістів, представників різних структурних підрозділів університету.

У профкомі організовано п’ять комісій, які відповідають за конкретну ділянку роботи.

Організаційно-виробнича комісія організовує проведення конференцій та виробничих нарад, розробляє пропозиції до колективного договору та контролює його виконання, бере участь у атестації працівників, розглядає пропозиції адміністрації щодо оплати праці, преміювання та подання адміністрації на звільнення працівників.

Комісія громадського контролю та охорони праці контролює виконання чинного законодавства про охорону праці, вивчає умови праці на робочих місцях, бере участь у рослідуванні нещасних випадків, вносить пропозиції щодо надання спецхарчування працівникам, готує угоду з охорони праці до колективного договору та аналізує її виконання.

Житлово-побутова комісія веде контрольний список співробітників, які потребують покращення житлових умов та контролює дотримання чинного житлового законодавства під час надання житла. Члени комісії вносять пропозиції до адміністрації щодо вирішення житлових проблем.

Культурно-масова комісія організовує відзначення державних та національних свят, урочистих подій в житті колективу та окремих співробітників, організовує вечори відпочинку, дитячі ранки та культпоходи, вносить пропозиції щодо організації культурно-масових заходів, спрямованих на розвиток духовності, українських традицій, впровадження активного відпочинку та фізичної культури.

Комісія соціального страхування та оздоровлення контролює оформлення та оплату за листками тимчасової непрацездатності, веде облік співробітників, які потребують санаторно-курортного лікування, контролює розподіл путівок та матеріальної допомоги, розробляє заходи для оздоровлення співробітників та їх дітей.

У 2005 р. виповниться 60 років з часу створення профспілкової організації університету. Її становлення відбувалось одночасно із становленням лісотехнічного інституту в умовах панування тоталітарного режиму та цілковитої заідеологізованості суспільного життя. Незважаючи на те, що профспілкова організація перебувала під повним контролем і керівництвом партійної організації, вона відігравала важливу роль у функціонуванні колективу, організації культурно-масових заходів, брала активну участь у розвитку матеріальної бази інституту, у плануванні і управлінні навчальним процесом, у розподілі матеріальних благ серед працівників.

З утворенням суверенної держави профспілка стала незалежною громадською організацією, основною функцією якої є захист соціально-економічних прав і свобод працівників. Профспілка організовує санаторно-курортне лікування співробітників та членів їх сімей, літнє оздоровлення дітей співробітників, проведення виробничих нарад та культурно масових заходів в колективі.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим