Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Рубальні машини

Дискові рубальні машини з похилим завантажувальним патроном мають позначення МРН, з горизонтальним завантажувальним патроном – МРГ. При правому розташуванні патрона (щодо ножового диска) в індекс машин додається літера П, наприклад, МРНП. Відсутність цієї літери вказує на ліве виконання машини, наприклад МРН. Цифра в індексі означає паспортну годинну продуктивності машини (у щільних м3). Літера Н, в індексі після цифри, вказує на нижній викид стружки. При верхньому викиді стружки цієї літери немає.

Найбільше поширення на підприємствах лісового сектора одержали рубальні дискові машини МРНП-10, МРНП-30, після деякої їхньої модернізації вони мають позначення МРНП-10-1, МРНП-30-1.

Щоб уникнути трудомісткої підготовчої технологічної операції – розколювання колод – збільшують прохідний перетин патрона. Так, машина МРНП-40-1, призначена для комплектації установок з виробництва стружки УПЩ-6Б і ЛТ-8, має патрон V-подібної форми з кутом розвертання стінок на 118°. Діаметр вписуваного в його поперечний переріз кола становить 440 мм, що дає змогу переробляти без розколювання лісоматеріали діаметром у 2 рази більшим, ніж при розколюванні в машинах МНРП-30.

Пересувні рубальні машини (самохідні установки) ЛО-63А і ЛО-63Б призначені для здрібнювання на стружку тонкомірних дерев і лісосічних відходів.

Барабанні рубальні машини застосовують для перероблення гілок, верхівок, рейок і відходів деревообробки на технологічну стружку, яка йде на виготовлення деревинностружкових ДСП) і деревинноволокнистих (ДВП) плит.

Самохідні рубальні установки ЛО-63А і ЛО-63Б (Росія), СК-Р-2000 і ТТ-54 (Фінляндія) та СКНН-175-500 (Японія) призначні для перероблення деревинної сировини на зелену тріску в умовах лісосіки. Вони являють собою трактор (ЛО-63А – трактор ТБ-1, ЛО-63Б – трактор ТТ-4), на рамі якого змонтовані гідроманіпулятор (від трелювальної машини ЛП-18А), оснащений захоплювачем для механізованого завантаження сировини в подавальний механізм, дискова рубальна машина і тріскопровід для відведення тріски.

Рубальна машина МРНП-10 призначена переважно для переробки відходів лісопиляння (рейок і обаполів) на технологічну стружку для целюлозно-паперової промисловості.

Рубальні машини МРЗ-40ГБ і МРЗ-50ГБ (рис. 6) на відміну від МРЗ-40Н і МРЗ-50Н мають горизонтальну подачу деревних відходів, що переробляються, і бічний викид стружки.

Рубальна машина МРР8-50ГН складається з механізму різання, що включає електропривод, механізму подачі і транспортера для видалення стружки.

У промисловості експлуатується кілька типів барабанних рубальних машин для переробки таких видів відходів, як суки, галузі, вершини, відземки й ін. Це рубальні машини ДУ-2АМ, ЛО-56, МРБ4-3ОГН, МРБР8-15Н Іжевськогоого заводу “Ижлесмаш” і НПО “Петрозаводскбуммаш”.

Рубальна машина ДУ-2АМ призначена для переробки на технологічну і паливну стружку відходів лісозаготівель (гілок, галузей і верхівок), що утворюються при очищенні стовбурів на стаціонарних сучкорізних машинах і площадках ручної обрізки гілок.

Рубальна машина ДО-51 призначена для переробки на технологічну і паливну стружку відходів лісозаготівель (гілок,   верхівок, відземків), лісопиляння (обаполів, рейок) і дров’яної деревини діаметром до 20 см (при довжині 3 м).

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим