Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Поздовжні сортувальні транспортери

Подовжні лісотранспортери призначені для переміщення штучних лісоматеріалів в подовжньому напрямі.

Вивантажувально-сортувальні подовжні лісотранспортери застосовують для вивантаження лісоматеріалів з води і подачі їх на лісовий склад. На цей лісотранспортер лісоматеріали завантажують на похилому кінці естакади, опущеному у воду. Плаваюча колода підхоплюється робочим органом лісотранспортер а і піднімається по похилій ділянці на горизонтальну частину естакади. По обох сторонах горизонтальної частини можуть розташовуватися штабелю колод. Якщо колоди сортують, то кожне з них скидається в певний штабель відповідно до його призначення, розмірів і якості.

Вивантажувально-цехові подовжні лісотранспортери призначені для вивантаження лісоматеріалів з води і подачі їх в лісопереробний цех. Місце завантаження у нього також знаходиться на воді, а місце розвантаження – в цеху у верстатів, до яких подаються лісоматеріали.

Складські сортувальні подовжні лісотранспортери служать для сортування і подачі лісоматеріалів до місця штабелювання і відвантаження. Завантаження його відбувається з однією або з двох сторін з перевантажувальних майданчиків або безпосередньо від розкряжувальних установок, а розвантажувати лісоматеріали в лісоскладі можуть по всій довжині сортувальної частини лісотранспортера.

Складські цехові лісотранспортери застосовують для подачі лісоматеріалів в лісопереробні цехи. Місцем завантаження може бути вся частина лісотранспортера, розташована на складі поза цехом. Розвантаження такого лісотранспортера відбувається в цеху, у верстатів.

На лісових складах для сортування круглих лісоматеріалів і подачі їх в цехи широко застосовуються ланцюгові подовжні лісотранспортери з круглоланковим ланцюгом Б-22-У-1, Б-22-3, БА-3, ТС-7, з розбірним ланцюгом ЛТ-44, ЛТ-86 (ЛТ-86А) і канатні ТТС, БСТ-5.

Лісотранспортер Б-22-У-1 виготовляється в двох виконань, тяговий орган – зварний круглоланковий ланцюг з d=22 мм і t=136 мм, відстань між поперечиною 1,63 м, швидкість ланцюга 0,6 і 0,8 м/с, довжина лісотранспортера 120 і 100 м, потужність двигуна 18,5 кВт.

Лісотранспортер Б-22-3 на відміну від Б-22-У-1 має ланцюг з t=116 мм, відстань між поперечиною 1,6 м, довжина лісотранспортера 140 м, потужність двигуна 28 кВт.

Лісотранспортер БА-3 випускається з ланцюгом з круглої сталі d=19 мм і t=102 мм, довжина секції 50 м, швидкість ланцюга 0,5 м/с, потужність двигуна 10 кВт.

Лісотранспортер ТС-7 обладнаний гравітаційними скидаючими пристроями. Тяговим органом служить круглоланкова ланцюг d=22 мм, t=136 мм, відстань між поперечиною 816 мм, швидкість ланцюга 0,65 м/с, довжина лісотранспортера 120 м, потужність двигуна 30 кВт.

Лісотранспортери моделі ЛТ-86 (ЛТ-86А) також обладнані гравітаційними скидаючими пристроями, мають довжину, 130 м, тяговим органом служить розбірний ланцюг Р2-80-290, крок ланцюга 80 мм, відстань між поперечиною 1,6 і 0,8 м, швидкість ланцюга 1,2 і 0,8 м/с, потужність двигуна 40 і 37 кВт.

Лісотранспортер ЛТ-44 на відміну від ЛТ-86 має двигун потужністю 17 кВт, а швидкість ланцюга 0,65 і 0,8 м/с.

Канатні лісотранспортери ТТС-1 і БСТ-5 як тяговий орган мають сталевий канат діаметром 24 мм, швидкість його руху відповідно 0,65; 0,6 і 1,25 м/с, потужність двигуна 16 кВт і 20 кВт, довжина лісотранспортерів 300 м.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим