Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Поперечні сортувальні транспортери

Поперечні лісотранспортери відносяться до підйомний-транспортних машин безперервної дії з гнучким тяговим органом і застосовуються для сортування лісоматеріалів, вивантаження їх з води, передачі від одного транспортного пристрою або верстата до іншого, а також як механізми насування круглопильних верстатів. Поперечні лісотранспортери, що переміщають вантаж під великим кутом підйому або вертикально, називають елеваторами.

Залежно від способу переміщення вантажу розрізняють три типи поперечних лесотранспортеров: несучі (рис. 1, а), скребкові з верхньою робочою гілкою (рис. 1, б) і скребкові з нижньою робочою гілкою (рис. 1, в). В перших з них вантаж лежить на тягових або робочих органах і разом з ними переміщається по загальній опорі, при цьому коефіцієнт опору руху буде однаковий як для робочого органу, так і для переміщуваного вантажу.

Рис. 1. Типи поперечних лісотранспортерів

У скребкових транспортерах вантаж лежить на нерухомій опорі і переміщається по ній робочими органами верхньої або нижньої гілки. Якщо робоча гілка верхня, то тяговий орган разом з робочими органами знаходиться під вантажем і переміщається по опорі, яка проходить під опорою вантажу. У разі, коли робочою гілкою є нижня, тяговий і робочий органи знаходяться над вантажем, при цьому, як видно з рис. 1, в, змінюється і положення опор для вантажу і тягового органу.

Вибір типу поперечного транспортера надає вплив на опір руху вантажу і умови його експлуатації. Скребкові лісотранспортери з верхньою гілкою застосовують для подачі лісоматеріалів під пили. На відміну від несучих лісотранспортерів вони вирівнюють лісоматеріали, надаючи їм строге поперечне положення по відношенню до ланцюгів. У скребкових лісотранспортерах з нижньою робочою гілкою за наявності люків в нижній нерухомій опорі для вантажу можна проводити автоматичне розвантаження по всій довжині такого транспортера і застосовувати його для сортування лісоматеріалів.

Поперечні несучі лісотранспортери знаходять застосування при передачі лісоматеріалів від одного транспортного пристрою або верстата до іншого, а також для сортування пиломатеріалів (дощок). Поперечні елеватори застосовують при перевантаженні круглих лісоматеріалів з одного подовжнього лісотранспортера на іншій, розташований на іншому рівні, а також для вантаження лісоматеріалів і вивантаження їх з води. Елеватори, короткі несучі і скребкові лісотранспортери з верхньою робочою гілкою мають вільно провисаючу нижню  гілку, а в довгих вона підтримується нерухомою опорою. Довжина поперечних лесотранспортеров L залежно від призначення і умов їх роботи коливається в межах від 2 до 20 м.

Для переміщення і сортування дощок застосовують різні поперечні несучі горизонтальні лісотранспортери, що розрізняються між собою числом ланцюгів, довжиною і потужністю двигуна. Вони зазвичай мають від 4 до 6 шарнірних втулкових ланцюгів. Ланцюги лісотранспортера рухаються по тих, що металевим направляють, укріпленим на рамі, що є дерев’яною конструкцією з брусів з настилом з дощок. Для транспортування дощок застосовують поперечні лісотранспортери ПРД36-4, ПРД36-5, ТПЦ-5, ТПЦ-10, ТПЦ-20 і ТПЦ-40, а для сортування – ТСП-3 і ТСП-4. Лісотранспортери ПРД36-4 і ПРД36-5 мають відповідно чотири і п’ять ланцюгів, довжина 5(6), 8, 14, 16 і 36 м. Швидкість руху ланцюгів 0,3 м.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим