Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

28
Чер

Верстати для поперечного розпилювання деревини

Верстати і установки для поперечного розпилювання можуть бути з безперервним і періодичним насуванням.

Безперервне насуванням застосовують, якщо число пил, встановлених на верстаті, рівно числу пропилів, необхідних для повного розпилювання лісоматеріалу по довжині на декілька частин, або більше цього числа.

Верстати безперервного насуванням (безперервної дії) є багатопильними і розпилюють лісоматеріали за одне насуванням. Якщо необхідне число пропилів більше числа пив у верстаті, то для повного розпилювання лісоматеріалу на частини слід переміщати матеріал або пилу уздовж його довжини перпендикулярно площини пропила і кілька разів виконати насування.

Переміщення пили або матеріалу, що розпилюється, уздовж його довжини називається бічною або поперечною подачею. При періодичному насуванні бічна подача чергується з насуванням і пилянням. Рух бічної подачі можливий тільки після того, як пила видалена з пропила, тому перед подачею необхідний коливальний рух пили або матеріалу, що розпилюється, тобто після робочого ходу насування, при якому відбувається пиляння, необхідний зворотний хід. У зв’язку з цим в круглопильних верстатах для чергування насування із зворотним ходом застосовують різні механізми насування періодичної дії.

Верстати з періодичним насуванням (періодичної дії) можуть бути двох типів: з насуванням пили на матеріал (див. рис. 19.3, е, ж), що розпилюється, і з насуванням матеріалу на пилу. На практиці широке застосування отримали верстати з насуванням пили на матеріал, що розпилювався, в яких пила встановлена на рамі (рис. 20.1, а, б, в, г, д), що коливається, і рідше — з поступально-поворотним рухом рами (див. рис. 19.3, е і 20.1, е). Установки періодичної дії, окрім круглопильного верстата, мають ще механізми бічної або поперечної подачі, притиску, розмітки і зупинки матеріалу, що розпилюється.

Рис. 20.1. Типи круглопильних верстатів періодичної дії

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим