Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Електромоторні пилки та гілкорізки

У переносних ланцюгових пилах електромоторів як двигуни застосовують асинхронні електродвигуни потужністю до 3 кВт з короткозамкнутим ротором і однією або двома парами полюсів. Для зменшення маси пили знижують масу двигуна, не зменшуючи його потужності. Для цього збільшують частоту обертання ротора двигуна і застосовують спеціальні легкі сплави для виготовлення окремих вузлів двигуна. Частоту обертання ротора асинхронного двигуна, що має одну пару полюсів, можна збільшити тільки шляхом збільшення частоти струму.

Електромоторні пили прості по пристрою, майже безшумні і зручні в експлуатації, але для живлення їх електроенергією необхідна кабельна мережа і спеціальні електростанції підвищеної частоти струму або перетворювачі частоти. Наявність електричного кабелю обмежує радіус дії електропил і створює незручності в роботі, тому застосовуються вони в основному на лісових складах для розкряжування хлистів і обрізання крупних сучків. В даний час застосовуються пили електромоторів ЕПЧ-3 і ЕП-50.

Електромоторна пила ЕПЧ-3 складається з наступних вузлів: електродвигуна, редуктора, пильного механізму, електровимикача, двох рукояток і сполучної муфти.

Пили ЕПЧ-3 отримують живлення від перетворювача струму ПЧ-20М1 по шлангових кабелях ШПЕП-ХЛ. До одного перетворювача струму можна підключити одночасно до п’яти пил.

Переносна пила електромотора ЕП-50 з трифазним електродвигуном нормальної частоти струму (50 Гц) призначена для ремонтних і допоміжних робіт, а також може бути використана на розкряжуванні хлистів і круглих лісоматеріалів.

Для очищення дерев від сучків в розрізнених дрібних лісосіках, а також на лісових складах невеликого вантажообігу при розкряжуванні хлистів переносними ланцюговими пилами може використовуватися сучкорізний переносний інструмент (сучкорізки).

Пильний апарат електросучкорізки РЕС-2 є пильний диск діаметром 150 мм. Сучкорізка РЕС-6 має ланцюговий пильний апарат з пильним ланцюгом ПЦУ-10,26, потужність двигуна 1,8 кВт при частоті струму 400 Гц; маса сучкорізки РЕС-6 6,6 кг.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим