Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

30
Чер

Пилкові ланцюги та загострювальні верстати

Застосовують два типи пилкових ланцюгів: для поперечного розпилювання (ПЦП) і універсальні пилкові ланцюги (ПЦУ). Універсальні пилкові ланцюги можуть пиляти деревину під будь-яким кутом до напряму волокон. Пилковий ланцюг складається із сталевих фасонних ланок з однаковим або парним кроком, сполучених шарнірно. Крок ланцюгів від 8 до 30 мм.

Обидва пилкові ланцюги складаються з трьох лав ланок. Товщина ланки ланцюга вибирається по міцності і виготовляється по можливості меншої для отримання невеликої ширини пропила і зменшення маси ланцюга. Ланки середнього ряду мають хвостовики, які входять в зачеплення з провідною зірочкою і, крім того, рухаючись в пазу пилкової шини, направляють рух ланцюга, оберігаючи її від бічного зрушення. Товщина внутрішніх ланок зазвичай в 2 рази більше товщини зовнішніх.

Для переносних ланцюгових пил застосовуються пилкові ланцюги ПЦП-15М, ПЦ-10 (ПЦУ-10, 26), ПЦУ-9,3 і ПЦУ-8,25, а для верстатів і зрізаючих пристроїв багатоопераційних лісосічних машин ланцюга ПЦУ-20 і ПЦУ-30Б.

Пилкові ланцюги працюють в тяжких умовах, при високій і швидко змінній навантаженню, тому для них допустима швидкість руху приймається залежно від кроку ланцюга. Для ланцюгів переносних інструментів з кроком 8…9 мм допустима швидкість 15…20 м/с, при кроці 10…42 мм швидкість ланцюга 12…15 м/с, якщо крок ланцюга 15…20 мм, швидкість ланцюга 7…12 м/с. У ланцюгових верстатах і зрізаючих пристроях багатоопераційних машин швидкість пилкових ланцюгів 15…20 м/с.

В процесі роботи ріжучі елементи інструменту (зуби круглих, рамних і ланцюгових пил, леза ножів) тупляться. Ступінь і характер їх затуплення залежать від матеріалу, з якого виготовлений ріжучий інструмент, породи і стани оброблюваних лісоматеріалів, режимів різання, кутових параметрів інструменту. На затуплення інструменту сильно впливає присутність піску, особливо при обробці необкорованих лісоматеріалів. Загострювальні верстати з абразивними кругами є основним устаткуванням для підготовки ріжучого інструменту до роботи. Залежно від способів управління загострювальні верстати підрозділяються на автоматичні, напівавтоматичні і з ручним управлінням, а за призначенням на прості (спеціалізовані) і універсальні.

У лісопилці і деревообробних виробництвах для заточування ріжучого інструменту застосовують загострювальні верстати ТЧПА-3, ТЧПА-5, ТЧПА-6, ТЧПН-6 і ін.

Пилкові ланцюги бензо- і електропил, а також зрізаючі пристрої звалювальних, звалювально-пакетувальних, звалювально-трелювальних і інших багатоопераційних машин заточують на верстатах УЗС-6, УЗС-5М, УЗС-5, ЛВ-116 і ЛВ-9.

Універсальні загострювальні верстати УЗС-6, УЗС-5М і УЗС-5 влаштовані по одній принциповій схемі і розрізняються лише конструктивним виконанням окремих вузлів. На цих верстатах можна заточувати і фугувати пилкові ланцюги ПЦП і ПЦУ, диски сучкорізні і круглі пили.

Загострювальні верстати ЛВ-116 і ЛВ-9 застосовуються для заточування і фугування зубів універсальних пилкових ланцюгів ПЦУ-10 і зрізаючих пристроїв (універсальні пилкові ланцюги з кроком 20 і 30 мм) звалювальних, звалювально-пакетувальних і звалювально-трелювальних машин.

Ви можете завантажити дану роботу повністю, клікнувши на посилання.

Залиште коментар

Ви повинні зареєструватись для того, щоб мати можливість додавати коментарі.

Поставте будь-яке наше посилання у себе на сайті і пришліть його нам по e-mail і ми поставимо Ваше посилання у нас.

© 2016 Неофіційний сайт НЛТУУ (Національний лісотехнічний університет України)

При копіюванні матеріалів посилання на сайт nltuu.com.ua є обов'язковим